April 30, 2016 WILL BE HERE SOON: The Submission Only State Championship
2014 Copa Do Ohio

COPA DO OHIO SUB ONLY RESULTS OCTOBER 18TH 2014

GI DIVISIONS

YELLOW/JUVENILE/ROOSTER

1. NATHAN WITTASEK – TEAM CHITWOOD LEXINGTON
2. JOHNNY HASLINGER – RELSON GRACIE CLEVELAND

YELLOW/JUVENILE/LIGHT

1. JIMMY ELLIOTT – CARLSON GRACIE GHOST TEAM
2. BETHANY THOMAS – TEAM CHITWOOD LEXINGTON
3. CONNOR QUINN – TEAM CHITWOOD LEWIS CENTER

WHITE/ADULT/WOMEN/LIGHT

1. BETHANY THOMAS – TEAM CHITWOOD LEXINGTON
2. MCKALA MOORE – TEAM CHITWOOD LEXINGTON

WHITE/ADULT/ WOMEN/MEDIUM HEAVY

1. JESSICA DE LA TORRE – CARLSON GRACIE GHOST TEAM
2. NICOLE BEACH – TEAM CHITWOOD LEWIS CENTER
3. CLARISSA SCHEFFLER – RELSON GRACIE ATHENS
3. KELLY HORVATH – TEAM CHITWOOD LEWIS CENTER

BLUE/ADULT/WOMEN/MIDDLE

1. GABRIELLA MCAULIFFE – RIO PRO BJJ
2. BRIANA COUBROUGH – RIO PRO BJJ
3. KELSEY DUFF – TEAM CHITWOOD LEWIS CENTER
3. KATIE SEHER – TEAM CHITWOOD LEXINGTON

WHITE/ADULT/MALE/LIGHT

1. LUKE WALES – CARLSON GRACIE GHOST TEAM
2. NICK MILLER – TEAMCHITWOOD LEXINGTON

WHITE/ADULT/MALE/MEDIUM HEAVY

1. JASON KLINE – TEAM CHITWOOD LEXINGTON
2. JONNY LUTZ – RELSON GRACIE COLUMBUS

WHITE/ADULT/MALE/HEAVY

1. DEREK WILHELM – TEAM CHITWOOD LEWIS CENTER
2. GARY HOOK – RIBEIRO BJJ LIMA

BLUE/ADULT/MALE/LIGHT

1. SAM BARTOLA – TEAM CHITWOOD LEWIS CENTER
2. URS PETTY – TEAM CHITWOOD LEXINGTON
3. JONATHAN PLAZAK – PREDATOR MMA
3. ALEX SEHER – TEAM CHITWOOD LEXINGTON

BLUE/ADULT/MALE/HEAVY

1. JORDAN DELONG – TEAM CHITWOOD LEWIS CENTER
2. DOMINIC GARRINI – TEAM EAST COAST
3. GREG FRANGOS – TEAM CHITWOOD LEWIS CENTER

PURPLE/ADULT/MALE/LIGHT

1. CARLOS MENDEZ – RELSON GRACIE ATHENS
2. LUCIAN LIMA – TEAM CHITWOOD LEWIS CENTER
3. DANIEL SAWMILLER – RIBEIRO BJJ LIMA

PURPLE/ADULT/MALE/HEAVY

1. NEAL CRAFT – CARLSON GRACIE GHOST TEAM
2. BRIAN LITTLEFIELD – RIBEIRO BJJ LIMA
3. SHAWN FRITZ – TEAM CHITWOOD LEWIS CENTER

PURPLE/ADULT/MALE/SUPER HEAVY

1. CHRISTOPHER ODEN – RIO PRO BJJ
2. CHRIS TEDJESKE – TEAM CHITWOOD LEXINGTON

BROWN/ADULT/MALE/HEAVY

1. BJ NELSON – RELSON GRACIE COLUMBUS
2. JUSTIN LABENNE – OHIO BRASA

 

NO GI DIVISIONS

INTERMEDIATE/ADULT/MALE/MIDDLE

1. JASON KLINE – TEAM CHITWOOD LEXINGTON
2. SAM BARTOLA = TEAM CHITWOOD LEWIS CENTER
3. LUKE WALES – CARLSON GRACIE GHOST TEAM
3. URS PETTY – TEAM CHITWOOD LEXINGTON

ADVANCED/ADULT/MALE/ MIDDLE

1. DANIEL SAWMILLER – RIBEIRO BJJ LIMA
2. CARLOS MENDEZ – RELSON GRACIE ATHENS

ADVANCED/ADULT/MALE/MEDIUM HEAVY

1. NEAL CRAFT – CARLSON GRACIE GHOST TEAM
2. LUCIAN LIMA – TEAM CHITWOOD LEWIS CENTER
3. BRIAN LITTLEFIELD – RIBEIRO BJJ LIMA

ADVANCED/ADULT/MALE/SUPER HEAVY

1. CHRISTOPHER ODEN – RIO PRO BJJ
2. SHAWN FRITZ – TEAM CHITWOOD LEWIS CENTER